БЕЗВІЗ. МАУ відмовили українці у перельоті через відсутність зворотнього квитка

Богдані Шелефонтюк відмовили в посадці на рейс МАУ до Валенсії в аеропорту Івано-Франківська, незважаючи на те, що вона мала право поїхати в Іспанію з біометричною паспортом. Про це на своїй сторінці в Facebook поділилася сама постраждала, а також написали місцеві ЗМІ.

Богдана Шелефонтюк стверджує, що у неї був квиток в Іспанію на прямий рейс авіакомпанії МАУ у Валенсію з Івано-Франківська на 31 липня. Однак на стійці реєстрації їй відмовили у посадці на літак через те, що у пасажирки не було зворотного квитка – квиток був куплений тільки в одну сторону.

Більш детальніше ситуація була описана в групі УТіЗ (без цензури)

З розмови журналістів з представником відділу організації перевезень Івано-Франківського аеропорту стало відомо, що наявність зворотного квитка — обов’язкова вимога.

«Це є правила безвізу: при посадці обов’язково повинен бути зворотний квиток. Без зворотного квитка ми не пускаємо на борт літака, таке порушення аеропорту може коштувати сім з половиною тисяч євро «, — уточнили в аеропорту.

Цей випадок продемонстрував системну проблему, з якою можуть зіткнутися і інші мандрівники. Система TravelDoc, яку використовують в аеропортах для перевірки права пасажира на поїздку, дає «жовте світло» тим, хто відлітає з білетом «в одну сторону», з приміткою: «пасажири, які не мають зворотного квитка або іншого прийнятного доказу щодо зворотного шляху, можуть отримати відмову у в’їзді до ЄС «.