Скільки коштує життя в Барселоні

Скільки витрачають на життя ті, хто кожен день має можливість дивитися на Храм Святого Сімейства та гуляти по Равалю.

734€ в місяць — мінімальна зарплата *

до 1 000€ в місяць — низький дохід

1 390€ в місяць — середній дохід

більше 3 000€ в місяць — високий дохід

* сума після вирахування податків.

 

Житло

500-800€ в місяць

Двокімнатна квартира на околиці міста з вітальнею і спальнею буде коштувати від 500 євро в місяць, в центрі міста — від 800 і більше. Кімната — близько 300-400 євро. Для укладення договору оренди потрібна довідка з роботи, виписка з банку і дві місячні ренти в якості депозиту. Якщо роботодавець не іспанський, сума депозиту може бути більшою.

У типовій барселонській квартирі завжди є велика кімната (вітальня) і кілька маленьких спалень, велику студію знайти досить складно.

 

Транспорт

52,75€ в місяць

У Барселоні є метро, автобуси, швидкісні трамваї за межами центру. Квиток на одну поїздку коштує 2,15€, безлімітний проїзний на місяць — 52,75€. У місті дуже багато велодоріжок і зручна система велопрокату.

 

Медицина

0-50€ в місяць

Державну медичну страховку зазвичай робить роботодавець або навчальний заклад. Лікуватися по ній можна безкоштовно. Є й приватні страховки, які коштують від 40-50€ в місяць.

 

Їжа

300€ в місяць

У Барселоні є кілька мереж супермаркетів у всіх районах (наприклад, демократичні Mercadona, Condis і Supercor), великі моли на околицях та дрібні крамнички. Також в кожному районі міста є 1-2 ринки з овочами, фруктами, м’ясом і рибою, де можна купити свіжі продукти та місцеві спеціалітети. Кілограм хамона буде коштувати близько 25€, пляшка вина — 5€, а картопля — близько 1€ за кілограм. Таким чином, сім’я з двох людей може витрачати на їжу 250-350€ в місяць.

 

Розваги

близько 50€ в місяць

Головна розвага жителів Барселони — сидіти великою компанією навколо столу на вулиці і пити місцеве пиво по 1,5€ за пляшку. Квиток в кіно обійдеться в 6-8€, у вівторок і середу — в два рази дешевше. Квиток на концерт коштуватиме від 10 до 20€. Але послухати живу музику можна в багатьох кафе і ресторанах (середній рахунок в демократичному закладі — близько 10€). У місті також є багато парків, де можна відвідати один із численних заходів. А ще можна погуляти по місту абсолютно безкоштовно: в Барселоні майже до будь-якого місця можна дійти пішки, в тому числі до моря.

 

Хочете провести тиждень в Барселоні за 329€ з перельотом та сніданками? Подробиці тут.

 

за матеріалами Condé Nast Traveler