Албанія

Албанія – остання загадка Європи навіть для досвідченого мандрівника: до недавнього часу абсолютно закрита, зараз країна радо відкриває свої двері для туристів з усього світу.

Береги Албанії омивають Адріатичне і Іонічне моря, на території країни також є три величезні озера з чистою водою: Скадарське, Охридское і озеро Преспа. 70% площі країни охоплюють високі гори і густі ліси, в яких водяться ведмеді, вовки, рисі, кабани, козулі, олені, безліч птахів. На зелених гірських схилах видніються доглянуті виноградники, апельсинові і оливкові гаї. Назва Шкіпер (Shqiperia) – як називають свою країну самі албанці – означає «Країна орлів», і з’явилося воно не випадково. Над озерами і високими горами Албанії парять ці величні птахи.

Красою албанське узбережжя нічим не поступається хорватському або італійському, до того ж, тут ще немає натовпу туристів, але вже є необхідна стрімко розвивається інфраструктура. Тут дуже спокійно, місцеві люди доброзичливі до гостей, вони ще не навчилися заробляти на іноземних туристах, тому ціни в кафе і ресторанах нижче, ніж на європейських і багатьох українських курортах.

Албанська кухня – це суміш древніх кулінарних традицій, слов’янської, турецької та італійської кухонь. М’який клімат досить забезпечує країну овочами, фруктами, спеціями. Албанське оливкова олія за якістю не поступається італійському, а оливки тут – один з найбільш вживаних інгредієнтів в різних салатах. Дуже популярні молочні та кисломолочні продукти. Албанська йогурт широко використовують як самостійний продукт і як соус до солодких страв і до м’яса.

Крім прекрасних пляжів і гір, країна готова запропонувати туристам велике число гідних уваги історичних і культурних пам’ятників, адже багато албанські міста засновані задовго до початку нової ери.

Архітектура Албанії являє собою суміш стилів, культур, релігій і історичних епох розвитку країни. Тут затишно поєднуються пам’ятники періоду Давньої Греції, мінарети мечетей часів Османської панування і православні храми Візантійської імперії.

В Албанії варто їхати за приємним відпочинком для душі і тіла, враженнями від стародавньої історії і культури країни, прекрасним морем, чистим повітрям, красою природи і хорошим людським ставленням.