День 1
Виліт із Києва. Стикування через Стамбул.
Після прильоту в Бейрут – трансфер до готелю. Поселення.
Вільний вечір. Ніч в Бейруті.
День 2
Сніданок та ознайомча екскурсія столицею Лівану – містом Бейрут.
Бейрут – столиця Лівану, одне з найдавніших міст світу, заселене не менше ніж 5 тисяч років тому. У 2015 році Бейрут офіційно увійшов до міст, визнаних Сім'ю чудесами світу. У ньому проживають представники кількох десятків національностей та 18 релігійних течій – небачене для Близького Сходу явище.
Разом з усією країною столиця перенесла тягар громадянської війни, але зуміла вистояти, відбудуватися. І сьогодні Бейрут та його околиці – найважливіший туристичний регіон Лівану, «близькосхідний Париж», куди охоче приїжджають забезпечені гості із сусідніх країн та Західної Європи.
Національний музей Бейрута знаходиться на сумно-відомій зеленій лінії, що ділила в роки громадянської війни Бейрут на дві воюючі сторони. Про наслідки цієї війни зараз можна судити лише з документального фільму, який можуть подивитись відвідувачі.
Музей мінералів – це одна з найбагатших приватних колекцій. Тут представлено понад 1400 експонатів із 65 країн. Не потрібно бути фахівцем у мінералогії, щоб оцінити красу та різноманітність колекції.
Ніч у Бейруті.
День 3
Сніданок у готелі та виїзд на екскурсію храми Бальбека + Анджар + Ксара винний завод.
Бальбек – стародавнє місто в ліванській провінції Бекаа, розташоване за 80 км на північний схід від Бейрута. Невелике за сучасними мірками містечко набуло світової популярності завдяки мегалітичному храмовому комплексу, а також Міжнародному фестивалю класичної та фольклорної музики, який щорічно проходить на руїнах стародавнього святилища.
Анджар або Анжар ліванське місто, розташоване за 58 кілометрів від Бейрута в долині Бекаа. Іноді згадується як Хуш-Муса. У давнину місто мало назву Герра. Припускають, що саме на місці Анджара стояло стародавнє ітурейське місто Халцис, але досі місто не було виявлено, незважаючи на старання археологів. Але знайшли руїни палацового комплексу початку VIII століття. Палац належав халіфу Валіду I. Палац мав планування, схоже на традиційне планування римських поселень. При будівництві палацу використали фрагменти античних будівель. Навколо палацу було споруджено високу стіну, яка досить непогано збереглася.
На зворотному шляху з Бальбека ми заїдемо в одну з найстаріших виноделен Лівану, Ксару. Привітні екскурсоводи покажуть Вам винні льохи, які використовуються ще римлянами, а потім проведуть дегустацію місцевих вин (за бажанням).
Ніч у готелі Бейрута.
День 4
Після сніданку екскурсія: Харісса, грот Жаїта та Біблос.
Ця екскурсія включає підйом канатною дорогою на висоту понад 600 метрів над рівнем моря. Під час підйому Ви матимете можливість з висоти пташиного польоту розглянути весь Ліван. Його гори і бухти, забудоване химерними будинками узбережжя, що літають навколо параплани. Перше, що Ви побачите – кафедральний собор Ліванської Богоматері.
Грот Жіата — комплекс із двох окремих, але пов'язаних між собою карстових вапнякових печер загальною довжиною майже 9 кілометрів. Печери розташовані в долині Нахр-аль-Кальб у поселенні Джейта, за 18 км на північ від ліванської столиці Бейрут.
Біблoc (Джебейль) – одне з кількох міст Близького Сходу, які претендують на титул найстарішого поселення світу, його історія простежується до 7000 до н.е. Знайдені археологами руїни ІІІ ст. до н.е. дозволяють судити про чітке планування міста з однаковими, надійно збудованими будинками. Місто отримало статус об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, це одне з найбільш примітних з погляду археології місць Лівану.
Ніч у Бейруті.
День 5
Продовжуємо знайомитись із містами Лівану. Сьогодні Ви відвідаєте Тир та Сідон.
Тир - місто в Лівані, четверте за величиною, було засноване ще в III тисячолітті до нашої ери фінікійцями. Сьогодні це сучасне місто Сур. Розташовується за 20 км від ізраїльського кордону. Район знаходиться під пильним наглядом ізраїльських загонів, але якщо ситуація спокійна, то немає жодних приводів для занепокоєння і для побоювань перед відвідуванням міста. У місті розташована велика кількість стародавніх місць, включаючи римський іподром, який був включений ЮНЕСКО до списку місць світової спадщини у 1979 році.
Сідон - стародавнє місто Фінікії, нині Сайда в Лівані. Розквіт Сидону припав на 10-6 століття до н.е., коли тут стали виробляти скло та знамениту пурпурову фарбу. У центрі Старого міста Сайди цікавим є караван-сарай Хан Ель-Франдж. Він був побудований за еміра Фахр Ед-Діне II. У ХІХ столітті караван-сарай був комерційним центром міста.
Повернення до Бейрута.
День 6
Вільний день у Бейруті або факультативно екскурсії:
Дейр Амар-Замок Муси-Бейт Еддін
Монастир святого Шарбеля та келії святого Шрабеля, водоспад Баатара
Мусейлаха, Саїда'т нурії та Тріполі.
Кедри бога, Бшарре, гірський монастир святого Антоніоса.
День 7
Своєчасний трансфер до аеропорту для міжнародного перельоту.
Умови в'їзду згідно з COVID-19 на 01.02.2022
повна вакцинація (Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech; AstraZeneca/Oxford, а також її аналог Covishield; CoronaVac виробництва Sinovac Biotech; Janssen виробництва Johnson & Johnson; mRNA-1273 виробництва Moderna та BBIBP-CorV виробництва Sinopharm);
ПЛР-тест за 48 годин до вильоту
Після прильоту: всі пасажири, що прибувають до Лівану, за винятком дітей до 12 років та представників UNIFIL, зобов'язані здати ПЛР-тест після прибуття в аеропорту м. Бейрут. З 10 січня 2022 року оплата ПЛР-тесту, що проводиться в аеропорту, здійснюватиметься за допомогою кредитної картки та виключно через платформу (https://PASS.MOPH.GOV.LB).